ILIFE 3 serija, išmatavimai 300/300/81 (mm), geriausiai tinka nedidelėms patalpoms su kieta danga, ypač rekomenduojama, jei yra naminių gyvūnų.

ILIFE 4 serija, išmatavimai 310/310/76 (mm), tinka nedidelėms ir vidutinio dydžio patalpoms tiek su minkšta, tiek su kieta danga.

ILIFE 6 serija, išmatavimai 310/310/72 (mm), tinka įvairaus dydžio patalpoms ir visų tipų dangoms. Žemiausi iš visų ILIFE, labai tinkami įprastomis, standartinėmis buitinėmis sąlygomis.

ILIFE 7 serija, išmatavimai 330/330/80 (mm), turi didžiausią dulkių talpą iš visų ILIFE. Reikalauja mažai priežiūros, tinka įvairaus dydžio patalpoms su kieta danga, ypač jei yra smarkiai besišeriančių naminių gyvūnų.

ILIFE 78 serija, išmatavimai 330/330/76 (mm), neaukšti, tačiau su nemaža dulkių surinkimo talpa, tinkami tiek kietai, tiek minkštai dangai. 

ILIFE V7 serija, išmatavimai 340/340/84 (mm)

  • geltona spalva pažymėti pilniausios komplektacijos ir išpildymo atitinkamų serijų modeliai;
  • drėgnas valymas tinkamas tik ant kietos dangos;
  • visi modeliai netinkami naudoti ant juodos dangos.

Trumpai apie ILIFE modelių žymėjimą. Pirmoji raidė nurodo, kokias funkcijas robotas atlieka:

  • A - Šie modeliai paprastai turi tik siurbimo funkciją;
  • V - Šie modeliai paprastai turi siurbimo ir valymo (sauso arba drėgno/sauso)  funkcijas;
  • X - Šie modeliai paprastai būna pilniausios komplektacijos ir išpildymo, geresnis suprogramavimas;
  • W - Grindų plovimo robotai be siurbimo funkcijos.

Pirmas skaičius po raidės nurodo seriją, visi sekantys simboliai nurodo modifikacijas.


Keletas pastebėjimų, į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis modelį:

Siurbiamų/valomų  patalpų plotas. Patalpoms iki 60-80 kvadratinių metrų pilnai tinkami 3, 4, serijų modeliai (pvz. V3S, A4S, A40, V55, V5S, A6 ir pan.). Patalpoms virš 80 kvadratinių metrų  reiktų 6 ir aukštesnės serijos modelio.

Siurbiamų/valomų patalpų danga. Jei yra kiliminės dangos,  labiau tiktų siurblys robotas su apatiniu ritininiu šepetėliu (apatinį ritininį šepetėlį turi visi A modeliai, V7s). Dėka apatinio ritininio šepetėlio geriau pakeliami ir nukreipiami nešvarumai į įsiurbimo angą nuo kietos  ir ypač nuo kiliminės dangos. Neigiamas dalykas, kad šis šepetėlis apsivelia plaukais, siūlais ir pan., jį reikia rečiau ar dažniau  išvalyti (priklausomai nuo darbo sąlygų). Esant kietai dangai, puikiai tinka modeliai ir be apatinio ritininio šepetėlio.

Apie drėgno valymo funkciją.  Drėgnas valymas tinka tik kietai dangai. Prieš pradedant drėgną valymą patartina patalpas išsiurbti. Verta paminėti, jei patalpos nėra labai užterštos, o siurblys robotas turi drėgno valymo ir šlavimo vienu metu funkciją, siurbimas prieš drėgną valymą nebūtinas. Kadangi reikia užpildyti vandens talpą, robotas drėgnam valymui dažniausiai įjungiamas rankiniu būdu, t.y. praktikoje nelabai išeina pritaikyti užprogramavimo, kad robotas siurblys pats pradėtų ir efektyviai atliktų drėgną valymą kiekvieną dieną iš anksto nustatytu laiku Jums nesant namuose.

Dulkių konteineris. Kuo jis didesnis, tuo rečiau reikia jį iškratyti, t.y. mažiau priežiūros reikalauja siurblys robotas.

Siurblio dydis. Kuo mažesni siurblio gabaritai, tuo geriau robotas siurblys visur pralenda, įlenda ir pasiekia sunkiai prieinamas vietas. Šiaip praktikoje tikrai svarbus veiksnys, ar dulkių siurblys robotas telpa tarp kėdžių kojų, ar palenda po spintele, lova, ar perlipa per slenksčius ir panašiai.

Navigacija. Visų naujesnių ir neturinčių navigacijos ILIFE modelių judėjimo algoritmas tikrai neblogas, gerai suprogramuotas. Todėl jei patalpos nedidelės ir nesinervinsite, kad siurblys pro tą pačią vietą pravažiuoja daug kartų arba užprogramuosite kasdienį siurbimą nustatytu laiku Jums nesant namuose, navigacija nebūtina. Robotas siurblys išsiurbs visas patalpas ir gerai palaikys kasdienę tvarką. Navigacijos privalumai išryškėja didesnėse patalpose ir ypač drėgno valymo metu. Siurblys robotas juda nuosekliau, suplanuotai, "nepasimeta" ir "nepasiklysta" didesnėse patalpose, tą patį darbą atlieka greičiau nei modeliai su paprastu adaptyviu judėjimo algoritmu.

Krepšelis